Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
November 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

AFCEA Day - Prezentácia riešení firmy LYNX


AFCEA Day - Prezentácia riešení firmy LYNX

Pod záštitou Slovenskej asociácie dodávateľov a užívateľov vojenských komunikačných a informačných systémov AFCEA bola v mesiaci apríl organizovaná ďalšia zo série mnohých prezentačno-vzdelávacích akcií. Tentokrát na pôdu ZaSKIS zavítali zástupcovia spoločnosti LYNX, jedného z významných partnerov v oblasti projektovania, výstavby, prevádzkovania a bezpečnosti komunikačno-informačných systémov pre OS SR.

Tématiky jednotlivých prezentácií boli zamerané na rozobratie problematiky aktuálnych otázok, ktorými sa odborný personál Základne KIS zaoberá v rámci svojej pracovnej náplne.

V rámci prvej témy „Bezpečnosť a ako riešiť na nové hrozby“ bol predstavený nástroj na analýzu informácii o stave nad celkovou bezpečnostnou situáciou a nástroje pre podporu rozhodovania v krízových situáciách počas útokov. V záverečnej časti témy bol predstavený aj nástroj na centrálne riadenie prístupu do siete na základe bezpečnostnej politiky, identity a stavu koncového systému (kompliantnosti).

Hľadanie východísk zo súčasného stavu a prevádzkových problémov komunikačného systému Vzdušných Síl PS2000 bolo nastolené v ďalšej téme „PS IP“. Zámerom bolo načrtnúť upgrade na IP s popisom riešenia a nových funkcií ako aj problematiky postupnej migrácie na IP.

Nakoľko ZaSKIS prevádzkuje prenosovú backbone sieť OS SR pomocou rádioreleovej techniky značne zaujala aj ďalšia prednáška. Pojednala o aktuálnom stave rádioreleovej technológie vo svete – funkcie, prenosové kapacity, vzdialenosti, projekčné a realizačné podmienky apod. ako aj o zpôsobe a podmienkach pri prípadnom upgrade stávajucej RR technológie - postupná náhrada, spolupráca, spoločný dohľad, využitie antén a dalšie projekčné otázky.

Prezentácií sa zúčastnil odborný personál ZaSKIS vrátane Reginálnych úsekov Bratislava, Trenčín a Zvolen, zástupcovia Akadémie ozbrojených síl, GŠ OS SR, jednotlivých veliteľstiev a ďalší prizvaní hostia, ktorí sa aktívne zaujímali o nastolenú problematiku. Položené dolňujúce otázky rozprúdili zaujímavú diskusiu, ktorá jasne poukázala na neutíchajúci záujem po nových vedomostiach.

V súčasnej dobe nedostatku prostriedkov na účasť odborného personálu ZaSKIS na kurzoch zameraných na zvyšovanie a udržanie kvality a odbornej bojaschopnosti sú tieto aktivity AFCEA - Slovak Chapter zo strany príslušníkov ZaSKIS vysoko cenené.


fotofotofotofotofoto1foto1foto1foto1foto2foto2foto2

Autor: mjr. Ing. Ján Siko - Dátum: 29.05.2012
Čítanosť: 10326
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share