Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Technologický deň ZaSKIS – Oracle


Technologický deň ZaSKIS – Oracle

Úvod Technologického dňa začal slávnostným uvedením troch príslušníkov ZaSKIS do vyššej hodnosti, a to symbolickým odovzdaním hodnostného označenia, ktoré povýšeným predal veliteľ ZaSKIS plk. Ing. Ľubomír GACKO.

Potom už nasledoval blok prednášok, zastrešený spoločnosťou Oracle Slovensko. Principal Sales Consultant Ing. Mikuláš Strelecký predstavil zúčastneným momentálne jedno z najzaujímavejších softwarových riešení Oracle Exalogic navrhnuté a optimalizované na prevádzku podnikových aplikácií. Toto riešenie je založené na otvorených technológiách a priemyselných štandardoch. Pomocou technológie Oracle VM podporuje virtualizáciu kritických aplikácií, ktorých výkon sa pritom blíži aplikáciám natívne prevádzkovaným na fyzických serveroch. Komponent Oracle Exabus umožňuje extrémne rýchlu komunikáciu medzi jednotlivými časťami riešenia a tým aj vysoký výkon, spoľahlivosť a škálovateľnosť riešenia ako celku. Integrovaný je aj komponent na správu Oracle Enterprise Manager, ktorý zodpovedá za pružnosť celého riešenia na úrovni aplikácií. Riešenie podporuje konsolidáciu viacerých aplikácií na jedinom systéme v podobe privátneho cloudu; plná izolácia aplikácií týmto spôsobom odstraňuje bezpečnostné riziká.
Blok prednášok pokračoval predstavením hardwarového a softwarového riešenia Oracle Exadata, ktorého podstatou je databázový stroj spracovávajúci dáta priamo v operačnej pamäti bez nutnosti pristupovať na dátové úložisko. Nový systém je kľúčová súčasť infraštruktúry produktov Oracle Cloud. Systémy Exadata dokážu ukladať až stovky TB komprimovaných používateľských dát v pamäti flash alebo RAM. Týmto spôsobom sa prakticky eliminujú straty výkonu spôsobované pomalým prístupom na pevné disky pri čítaní a zápise dát. Určené sú ako databázová platforma pre cloud computing s rôznorodými úlohami.

Poslednými zaujímavými riešeniami, ktoré spoločnosť prináša je Oracle WebCenter Services a Oracle WebCenter Suite. Oracle WebCenter Services poskytuje na štandardoch postavené komponenty, ktoré umožňujú obohatiť existujúce portály a webové lokality súborom funkcií označovaných ako Enterprise 2.0. Tieto zahŕňajú komunikáciu v rámci komunít, on-line upozornenia a komunikáciu, správu obsahu a sociálne siete. Enterprise 2.0 služby pritom môžu spolupracovať s existujúcimi informačnými systémami. Oracle WebCenter Suite je kompletnou, otvorenou a jednoducho spravovateľnou platformou na budovanie používateľských rozhraní a portálov, ktorá integruje funkcie Enterprise 2.0 do ad hoc a štruktúrovaných podnikových procesov, ako aj podnikových aplikácií a umožňuje organizáciám efektívne poskytovať služby Enterprise 2.0, ako sú wikis, diskusné fóra a RSS kanály prostredníctvom pred pripravených aj konfigurovateľných portálov.

Každá z prednášok priniesla nové informácie, ktoré príslušníkom ZaSKIS môžu pomôcť k inováciám a výstavbe v oblasti informačných technológií rezortu obrany Slovenskej republiky.


Foto1Foto1Foto1Foto1Foto2Foto2Foto2Foto2Foto3

Autor: npor. Richard Podoba , Foto: npor. Richard Podoba, por. Branislav Bumbál - Dátum: 09.11.2012
Čítanosť: 10382
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share