Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Technologický deň – Microsoft


Technologický deň – Microsoft

Ďalší Technologický deň organizovaný v priestoroch ZaSKIS sa niesol v informačnom duchu všetkým dobre známej spoločnosti Microsoft. Stretnutie otvoril account manager Ing. Matej Zaťko, ktorý uviedol stručný prehľad inovácií v oblasti operačných systémov spoločnosti. Spoločnosť Microsoft prichádza nie len s novým logom, ale predovšetkým so širokou paletou nových produktov napr.: SQL Server 2012,Windows Server 2012,Windows 8, Visual Studio 2012, Office 2013, Lync Server 2013. Pre našu základňu si Mgr. Boris Ulík prichystal prezentácie zamerané na zmeny a inovácie v operačných systémoch Windows 8, Windows Server 2012 a niektoré produkty System Center.

Windows 8 je pre bežné PC postavený na x86 procesore a pre individuálnych užívateľov je k dispozícii len v dvoch základných edíciách, jednoducho Windows 8 a Windows 8 Pro. Pre platformy s architektúrou ARM je k dispozícii edícia Windows RT. Medzi kľúčové novinky (inovácie) Windows 8 patrí nové prostredie s novou „štartovacou obrazovkou“ mobilného operačného systému Windows Phone, ktorý ho ale prispôsobuje možnostiam väčších displejov; ďalej obchod Windows Store integrovaný priamo v systéme; Internet Explorer 10 optimalizovaný pre dotykové prostredie; Windows To Go a lepšia podpora HW a procesorov s architektúrou ARM.

Mgr. Boris Ulík ďalej v prednáške predstavil možnosť vytvorenia bootovateľného USB kľúča s operačným systémom Windows 8 pod už spomínaným názvom Windows To Go. Výhodou je možnosť zahrnutia používateľských programov, nastavení i súborov. V prípade náročnosti užívateľa na aplikácie ponúka Microsoft riešenie Application Virtualization (App -V), ktoré transformuje aplikácie na centrálne spravované virtuálne služby, ktoré nie je potrebné inštalovať a nekolidujú s inými aplikáciami.

Windows Server 8/2012 prináša najväčší posun dopredu od uvoľnenia Windows 2000 Server. Tento operačný systém sa totiž stal akýmsi prelomovým míľnikom v serverových produktoch Microsoftu a priniesol výrazný posun oproti línii Windows NT, a to nielen v oblasti funkcií (napríklad uvedením adresárových služieb Active Directory), ale i vo vzhľade a rozhraní. Windows Server 8/2012 kombinuje niektoré prvky z rozhrania Metro, známeho z preview desktopových Windows 8 (napríklad nový „štart panel" s dlaždicami) s tradičnými oknami v dizajne Windows Server 2008 R2. Pribudlo aj mnoho nových funkcií, ktoré majú potenciál vo veľkej miere ovplyvniť každú z oblastí fungovania serverového OS vrátane ukladania dát, sieťového prepojenia, virtualizácie, výkonu a správy. Ďalšími novinkami (inováciami) systému Windows 8/2012 sú: súborový systém ReFS, NIC Teaming, zlepšenia živej migrácie, Active Directory Recycle Bin, Intellisense PowerShell, replikácie doménových radičov (DC Replication), zlepšená aktualizácia klastrov (Cluster Aware Updating), Claim Definitions a sieťový prepínač Hyper-V.

Podrobné informácie o týchto inováciách nájdete tu.

http://www.itnews.sk/spravy/produkty/2012-01-24/c146171-microsoft-windows-server-8-prehlad-hlavnych-noviniek  

Záver technologického dňa priniesol príslušníkom ZaSKIS praktickú ukážku riešení Systém Center, ktoré vyhľadávajú a zhromažďujú informácie o infraštruktúre, zásadách, procesoch a overených postupoch, aby IT personál mohol vytvárať spravovateľné systémy a automatizovať prevádzku s cieľom znížiť náklady, zvýšiť dostupnosť aplikácií a zlepšiť poskytované služby.


Foto1Foto1Foto1

Autor: kpt. Richard Podoba - Dátum: 15.11.2012
Čítanosť: 12990
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share