Preskocit navigáciu

Zástupca náčelníka Kancelárie náčelníka GŠ – náčelník osobného oddelenia KaNGŠ


pplk. Ing. Alexander SCHOBER

Zástupca náčelníka Kancelárie náčelníka GŠ – náčelník osobného oddelenia KaNGŠ pplk. Ing. Alexander SCHOBER

Narodil sa 9.apríla 1972

Vzdelanie:

  • Január 2011 – December 2011 – CGSC (Command & General Staff College) Fort Leavenworth, Kansas, USA
  • Október 2010 – December 2010 – English Second Language DLI, San Antonio, Texas, USA
  • September 2007 – November 2007 – Vyšší dôstojnícky kurz, Národná Akadémia Obrany Liptovský Mikuláš
  • Október 2005 – Február 2006 – ZVŠK kurz Národná Akadémia Obrany Liptovský Mikuláš
  • Február 2005 – European Security Defence Policy – Brussels, Belgium
  • August 2000 – December 2000 – Anglický jazykový kurz STANAG 2 Topoľčany
  • August 1993 – Júl 1994 – Military Academy Liptovsky Mikuláš, Slovak Republic
  • September 1990 – Júl 1993 – Vojenská Akadémia Vyškov na Morave, Česká Republika
  • September 1986 – Jún 1990 – Stredná vojenská škola Moravská Třebova, Česká Republika

Vykonávané funkcie:

  • 2013 August – Zástupca Náčelníka kancelárie NGŠ OS SR
  • 2013 Marec – 2013 Júl – Náčelník Stálej zmeny Centra Riadenia Operácií GŠ OS SR
  • 2012 September – 2013 Február – Veliteľ práporu logistickej podpory 1.mb/VePS OS SR
  • 2011 December – 2012 August – Zástupca veliteľa 11. Mechanizovaného práporu, Martin
  • 2010 Jún – 2010 Október – Asistent NGŠ OS SR GŠ OS SR Bratislava
  • 2009 December – 2010 Jún – Veliteľ kontingentu (SLOVCON) v operácií ISAF, Afganistan
  • 2006 – 2009 – Asistent NGŠ OS SR GŠ OS SR Bratislava
  • 2004 – 2006 – starší dôstojník J-3 generálneho štábu, Odb plánovania operácií OS SR
  • 2003 – 2004 – dôstojník ZT 3/náčelník zásobovania MND CS, operácia OIF, Irak
  • 2002 – 2003 – starší dôstojník logistického výcviku J3 Tréningové a podporné veliteľstvo
  • 2001 – 2002 – náčelník logistiky FST level 2 Východný Timor/UN PKF (operácia UNTAET)
  • 1995 – 2001 – NOTS MA (náčelník tyla)/NPS 13. mechanizovanej brigády, Bratislava
  • 1994 – 1995 – veliteľ prepravnej roty 8. mechanizovaného pluku, Bratislava

Jazykové znalosti:

  • anglický jazyk

Záujmy:

  • horská cyklistika, turistika, vodné pólo, lyžovanie, hranie ľadového hokeja, história
Podplukovník Ing. Alexander SCHOBER je ženatý, synovia Alexander a Krištof.

E-mail: alexander.schober@mil.sk

Skočiť na menu




Share