Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Vyhodnotenie výcvikového roku 2013


Vyhodnotenie výcvikového roku 2013

Dňa 4. marca 2014 bolo v priestoroch Základne stacionárnych KIS Trenčín (ďalej len „ZaSKIS“) vykonané vyhodnotenie výcvikového roku 2013.

Náčelník štábu podplukovník Ing. Jaroslav Hamár privítal pozvaných hostí, medzi ktorými bol aj zástupca náčelníka štábu pre podporu operácií plukovník Ing. Ivan Ilavský a zástupca náčelníka odboru BOI a KIS plukovník Ing. Ľubomír Gorelčík. Následne podplukovník Hamár vyhodnotil rok 2013 ako obdobie zložitých úloh, ktoré si vyžadovali maximálne úsilie všetkých príslušníkov ZaSKIS. V tomto období vykonala ZaSKIS čiastočnú reorganizáciu a redislokáciu. Poznamenal, že ako nový príslušník útvaru vyjadruje spokojnosť pri plnení náročných úloh profesionálnymi vojakmi a zamestnancami, za čo im patrí uznanie.

Zástupca veliteľa ZaSKIS podplukovník Ing. Albert Vajányi informoval pozvaných hostí a príslušníkov ZaSKIS o hlavných úlohách výcvikového roka 2013 a o prognózach nasledujúceho obdobia. Hlavnou úlohou predchádzajúceho obdobia bolo prepodriadenie ZaSKIS pod GŠ OS SR k 01. januáru 2014. Zástupca veliteľa zároveň upozornil, že bude potrebné naďalej pokračovať v trende znižovania servisných nákladov, konsolidácie a optimalizácie prevádzkovaných ale aj nasadzovaných systémov. Víziou je zjednotenie platforiem a nástrojov v oblasti informačných technológií, z čoho vyplýva aj dokončenie migrácie systémov do Hlavného dátového centra. V rámci komunikačných technológií čaká príslušníkov ZaSKIS inovácia komunikačného prostredia OS SR. Podplukovník Vajányi v ďalšom bode poznamenal, že vytvorenie novej spôsobilosti pre kybernetickú obranu v rámci reorganizácie ZaSKIS bude prínosom nielen v oblasti KIS na domácej pôde, ale aj na medzinárodnej, o čom už svedčia aj cvičenia kybernetickej obrany konané v roku 2013. Vyzdvihol prácu kolegov a pripomenul aj ich uznanie a rešpekt na poli medzinárodného kybernetického priestoru. Podstatnou pri prevádzke a úlohách ZaSKIS je práca regionálnych úsekov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pri plnení požiadaviek používateľov rezortu. Príslušníci regionálnych úsekov v hodnotenom období zabezpečovali svoje oblasti a tvorili spolu s centrálnou lokalitou ZaSKIS jednotný a úspešný tím. Zároveň zástupca veliteľa zdôraznil dôležitosť implementácie metodológií pri realizácií „service managemetu“ ZaSKIS.

Po vystúpení zástupcu veliteľa prezentovali jednotliví náčelníci odborov svoju oblasť a zdôraznili dôležité úlohy nadchádzajúceho obdobia.

Po odborných prezentáciách zástupca náčelníka štábu pre podporu operácií plukovník Ing. Ivan Ilavský vyslovil uznanie a pozdrav od náčelníka generálneho štábu pre príslušníkov ZaSKIS a prezentoval jeho spokojnosť s prácou v predchádzajúcom období. Víziou zástupcu náčelníka štábu pre podporu operácií do budúcnosti je aj efektívnejšia spolupráca stacionárnych a mobilných komunikačných systémov. Plukovník Ilavský zdôraznil, že dôležitou úlohou pri modernizácii a výstavbe KIS je dôkladne informovať zložky a personál v OS SR o inováciách, trende a nasadení nových technológií.

Po príhovore plukovníka Ilavského vystúpil zástupca náčelníka odboru BOI a KIS Ing. Ľubomír Gorelčík, ktorý vyslovil uznanie ZaSKIS za dobré meno v OS SR a doterajšiu spoluprácu vyzdvihol ako kladnú a úspešnú.

Na záver náčelník štábu ZaSKIS poďakoval hosťom za ich účasť a všetkým zúčastneným za pozornosť. Zároveň zdôraznil, že o vyhodnotení výcvikového roka 2013 bude informovať služobne vzdialeného veliteľa útvaru plukovníka Ing. Ľubomíra Gacka.


fotofotofoto

Autor: kpt. Ing. Richard Podoba - Dátum: 11.03.2014
Čítanosť: 6571
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share