Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

E-learning vstupuje do výcviku


E-learning vstupuje do výcviku      Táto efektívna a progresívna forma vzdelávania sa postupne testuje a implementuje aj do výcviku poddôstojníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky. K jej adekvátnemu využívaniu a možnostiach aplikácie do každodennej praxe smerovalo aj prvé pracovné rokovanie v priestoroch Základne stacionárnych komunikačných a informačných systémov v Trenčíne pod vedením povereného veliaceho poddôstojníka rotmajstra Richarda Dobiáša.
     Predstavenie možností systému sa zúčastnili veliaci poddôstojník Síl výcviku a podpory štábnynadrotmajster Ján Brida a veliaci poddôstojník Brigády bojového zabezpečenia štábnynadrotmajster Milan Pavlik.
     Po podrobnej prezentácii platformy tohto novo zavádzaného systému čatárkou Zlaticou Kopuncovou a pani Lýdiou Ševčíkovou sa účastníci stretnutia zhodli na potrebe jeho plnohodnotného zavedenia do praxe za účelom zefektívnenia výcviku profesionálnych vojakov a to najmä poddôstojníkov v rôznych oblastiach každodenného života vojsk, ako aj v procese centralizovaného výcviku a vzdelávania profesionálnych vojakov Ozbrojených síl Slovenskej republiky.
     „Predpokladám, že prvé online projekty budeme môcť začať testovať ešte v prvom polroku tohto výcvikového roka“ povedal šbnrtm. Brida. „Myslím si, že z počiatku to bude doplnková forma procesu výcviku vo viacerých oblastiach, no je zrejmé, že niektoré formy v budúcnosti úplne nahradí“ dodal šbnrtm. Pavlik (bývalý veliteľ Poddôstojníckej akadémie Práporu výcviku Martin).
      Túto formu vzdelávania čaká ešte niekoľko mesačná cesta na dopracovanie detailov a zvolenie správneho systému aplikácie, ale určite si nájde trvalé uplatnenie v praxi. Takáto forma bude progresívne nahrádzať časti prípravy profesionálnych vojakov. „Možnosti využitia sú naozaj široké a som rád, že už v dobe testovania sú vytvárané podmienky na to, aby sme pripravovali a testovali budúce projekty k potrebnej realizácii.“ Povedal šbnrtm. Brida na záver.


Autor: rtm. Richard Dobiáš , Foto: kpt. Ing. Richard Podoba - Dátum: 13.03.2014
Čítanosť: 6153
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share