Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS


Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS Dňa 10. marca sa uskutočnilo v priestoroch Základne Stacionárnych Komunikačných a Informačných Systémov (ZaSKIS) veliteľské zhromaždenie veliteľa ZaSKIS za účasti pozvaných hostí: náčelníka štábu pre podporu operácií brigádneho generála Ing. Daniela Zmeka, veliteľa základne mobilných komunikačných a informačných systémov podplukovníka Ing. Štefana Pobjaka, zástupcu náčelníka J6 plukovníka Ing. Petra Schvarcbachera a ďalších príslušníkov J6 podplukovníka Ing. Róberta Danka a podplukovníka Ing. Rastislava Juráša. Cieľom zhromaždenia bola bilancia výcvikového roka základne a stanovenie jej hlavných priorít na výcvikový rok 2015.

Úvodnou prezentáciou hlavný inžinier podplukovník Ing. Peter Husár informoval zúčastnených o budúcom smerovaní ZASKIS v oblasti procesného riadenia a úlohách, ktoré bude potrebné plniť v nasledujúcom období. O spolupráci so štruktúrami NATO prezentoval podplukovník Róbert Danko rozvoj štandardov a procesov v oblasti KIS.

Náčelník štábu pre podporu operácií brigádny generál Daniel Zmeko ocenil prácu ZaSKIS ako celku. Osobitne poďakoval za úspešné plnenie úloh aj mimo územia SR, kde plynulé zabezpečenie prevádzky KIS robí dobré meno nielen ozbrojeným silám.

Následne veliteľ ZASKIS plukovník Ing. Ľubomír Gacko svojim vystúpením zhodnotil priebeh uplynulého roka. Prezentoval splnenie hlavných cieľov náčelníka generálneho štábu v prostredí základne a informoval o prioritách základne na rok 2015.

Za jednotlivé odbory prezentovali svoju činnosť, vízie a úlohy kompetentní riadiaci, a to v oblastiach informačných systémov, informačnej bezpečnosti a komunikačných systémov. Celkové zhodnotenie štábu po vševojskovej stránke základne vykonal náčelník štábu podplukovník Ing. Jaroslav Hamár.

Záverom veliteľského zhromaždenia kapitán Bilík informoval zúčastnených o zavádzaní nového informačného systému pre tvorbu rozkazov a nariadení.

Po prezentácii kapitána Bilíka veliteľ ZASKIS poďakoval všetkým zúčastneným príslušníkom ZaSKIS za ich príkladnú riadiacu prácu a požiadal ich, aby jeho slová vďaky tlmočili aj všetkým podriadeným profesionálnym vojakom a zamestnancom.

Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 1Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 1Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 1Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 1Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 2Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 2Veliteľské zhromaždenie ZaSKIS - foto 2

Autor: kpt. Ing. Richard Podoba , Foto: kpt. Ing. Richard Podoba - Dátum: 13.03.2015
Čítanosť: 4892
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share