Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Metodická pomoc v oblasti KIS u RÚ KIS Stred


Metodická pomoc v oblasti KIS u RÚ KIS Stred

Náčelník odboru PKIS pplk. Ing. Peter Husár vykonal dňa 18. júna 2015 plánované zamestnanie – Metodická pomoc na Regionálnom úseku KIS – Stred. Na zamestnaní sa zúčastnili príslušníci RU KIS-Stred, náčelníci ostatných regionálnych úsekov a vybraní príslušníci odboru PKIS.

Cieľom zamestnania bolo informovať príslušníkov o aktuálnych úlohách, oboznámiť sa so stavom prevádzky informačných systémov a vymeniť si skúsenosti medzi regionálnymi úsekmi zabezpečujúcich prevádzku informačných systémov na celom teritóriu SR.
Na stretnutí bolo zdôraznené, že príslušníci regionálnych úsekov sú dôležitým článkom vykonávajúci bezprostredný styk s používateľmi, zabezpečujú prevádzku koncových technológií v často náročnom teréne a podľa úrovne ich práce je používateľmi hodnotený celá ZaSKIS (útvar VÚ 8116).

Náčelník odboru PKIS sa oboznámil s aktuálnymi problémami pracovísk formou otázok a odpovedí so zamestnancami úseku, vykonal prehliadku pracovného a technologického prostredia.

Na spoločnej porade s náčelníkmi odborov vyhodnotili súčasný stav a vyjadrili potrebu riešení v personálnej, logistickej a technologickej oblasti. Zároveň sa uistil o tom, že existujú oblasti, ktoré je možné riešiť bez z ohľadu na pridelenie finančných prostriedkov, alebo súčinnosti s ostatnými zložkami – zjednodušenie procesov v riadení a vykazovaní, zavedenie zdieľania báze znalosti, alebo evidenciou úloh prostredníctvom portálovej aplikácie.

Účastníci zhodnotili prínos takýchto metodických zamestnaní „v teréne“, kde sa účastníci môžu lepšie zoznamovať s aktuálnym stavom techniky a ľudských zdrojov v regiónoch Slovenska.


Účastníci prednášky MEPO v RUKIS Stred

Autor: Ing. Michal Martiník - Dátum: 22.06.2015
Čítanosť: 5005
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share