Preskocit navigáciu

Príslušníčka Čestnej stráže OS SR triumfovala na banskobystrickom polmaratóne

V nedeľu 6.septembra sa v metropole stredného Slovenska uskutočnil štvrtý ročník športového podujatia MARATHON BANSKÁ BYSTRICA.

Veliteľstvo posádky i tentokrát vzorne reprezentovala vojačka 2.st. Nikola Lapošová, príslušníčka Čestnej stráže OS SR. Športovkyňa Nikola mala opäť jedinečnú́ šancu zmerať̌ si svoje sily v unikátnom behu  v príjemnom mestskom polmaratónovom okruhu s náročným terénom. Osobitnou disciplínou boli Majstrovstvá republiky v polmaratóne Ministerstva obrany SR.

Štartovné číslo 3031 prinieslo našej šikovnej príslušníčke vynikajúce umiestnenie. S časom 1:34:28 obsadila v kategórií žien v rezortných majstrovstvách striebornú priečku.

Nikola mala z medaily veľkú radosť a po vyčerpávajúcom behu bola plná emócií. ”Na to, že to bol môj prvý polmaratón, som nadmieru spokojná. Bol to veľmi silný zážitok, sily som si dobre rozložila – bežalo sa mi výborne. Za všetko ďakujem trénerovi Tomášovi Gemzovi, pod ktorého vedením sa viditeľne posúvam ďalej.”

Po ubehnutých kilometroch a prekonaných stúpaniach s pocitom únavy, ale aj nadšenia bežci dokázali, že športový zážitok a strhujúca atmosféra učarúva bežeckým nadšencom stále viac

Príslušníčka Čestnej stráže OS SR triumfovala na banskobystrickom polmaratóne  Príslušníčka Čestnej stráže OS SR triumfovala na banskobystrickom polmaratóne  Príslušníčka Čestnej stráže OS SR triumfovala na banskobystrickom polmaratóne  Príslušníčka Čestnej stráže OS SR triumfovala na banskobystrickom polmaratóne  Príslušníčka Čestnej stráže OS SR triumfovala na banskobystrickom polmaratóne

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ - Dátum: 10.09.2015