Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Január 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Slávnostný akt výmeny na funkcii veliteľa Základne stacionárnych komunikačných a informačných systémov


Slávnostný akt výmeny na  funkcii veliteľa Základne stacionárnych komunikačných a informačných systémov Dňa 23.10.2015 sa uskutočnilo zhromaždenie v Posádkovom klube v Trenčíne pri príležitosti ukončenia takmer štvorročného pôsobenia vo funkcii veliteľa Základne stacionárnych KIS (ďalej len „ZaSKIS“) plukovníka Ing. Ľubomíra Gacka.

Na slávnostnom akte výmeny funkcie veliteľa ZaSKIS sa zúčastnili významní funkcionári ozbrojených síl: náčelník štábu Štáb pre podporu operácií GŠ OS SR brigádny generál Ing. Daniel Zmeko, zástupca veliteľa Pozemných síl OS SR brigádny generál Ing. Juraj Krištofovič, riaditeľ Vojenskej polície plukovník Ing. Milan Hamar PhD., náčelník Odboru BOIaKIS Štábu pre podporu operácií plukovník Ing. Ľubomír Gorelčík a ďalší pozvaní hostia.
Pri tejto príležitosti odovzdal brigádny generál Ing. Daniel Zmeko plukovníkovi Ing. Ľubomírovi Gackovi Čestný odznak OS SR III. triedy (bronzový).

Do funkcie veliteľa ZaSKIS bol dňa 1.10.2015 ustanovený plukovník Ing. Peter Schvarcbacher, ktorý už v minulosti pôsobil na rôznych pozíciách ZaSKIS. Do funkcie veliteľa ZaSKIS bol plukovník Ing. Peter Schvarcbacher ustanovený po dvojročnom pôsobení ako zástupca náčelníka Odboru BOIaKIS Štábu pre podporu operácií. Plukovník Ing. Peter Schvarcbacher získaval skúsenosti nielen počas pôsobenia na ZaSKIS a Generálnom štábe OS SR, ale aj v zahraničí v štruktúrach NATO a vo vojenskej operácii ISAF v Afganistane.

Brigádny generál Ing. Daniel Zmeko svojim príhovorom ocenil prácu ZaSKIS počas vykonávania funkcie predchádzajúceho veliteľa a novému veliteľovi poprial veľa úspechov pri plnení úloh ZaSKIS v budúcom období.
Následne náčelník Odboru BOIaKIS Štábu pre podporu operácií plukovník Ing. Ľubomír Gorelčík vyzdvihol po technickej stránke výsledky ZaSKIS a za nadriadený stupeň vyjadril pochvalu ZaSKIS a predchádzajúcemu veliteľovi.

Po príhovore plukovníka Ing. Ľubomíra Gorelčíka bývalý veliteľ ZaSKIS plukovník Ing. Ľubomír Gacko poďakoval svojim podriadeným a poprial im veľa úspechov nielen pri plnení pracovných úloh, ale aj v ich súkromnom živote. Zároveň ocenil niektorých príslušníkov ZaSKIS, ktorí významnou mierou prispeli k jej rozvoju a chodu počas uplynulého obdobia. V neposlednom rade nový veliteľ ZaSKIS plukovník Ing. Peter Schvarcbacher vyslovil svoje želanie, aby ZaSKIS naďalej plnila svoje úlohy na požadovanej úrovni aj za jeho velenia a prisľúbil svoje maximálne úsilie na plnení úloh ZaSKIS počas vykonávania svojej novej funkcie. Poďakoval svojmu predchodcovi a ocenil jeho pôsobenie vecným darom.

foto2foto2foto2foto2foto3foto3foto3foto3

Autor: ZaSKIS , Foto: kpt. Ing. Richard PODOBA - Dátum: 27.10.2015
Čítanosť: 4840
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share