Preskocit navigáciu

Náčelníci generálnych štábov sa stretnú po prvý krát od prijatia novej Strategickej koncepcie NATO


Náčelníci generálnych štábov sa stretnú po prvý krát od prijatia novej Strategickej koncepcie NATO

V dňoch 26. - 27. januára 2011 sa v Bruseli uskutoční zasadnutie Vojenského výboru NATO na úrovni náčelníkov generálnych štábov spojeneckých a partnerských krajín. Toto je prvým stretnutím od prijatia novej Strategickej koncepcie NATO.


Najvyšší vojenskí predstavitelia spolu 66 krajín budú v rôznych formátoch diskutovať implementáciu dokumentu, ktorý na novembrovom summite Aliancie v Lisabone určil smerovanie organizácie na najbližšie desaťročie. V tejto súvislosti sa oboznámia s aktuálnym vývojom operácií pod vedením NATO vrátane operácií v Afganistane a Kosove. Spoločne s partnermi sa sústredia na identifikáciu možností posilnenia vzájomnej spolupráce. V nadväznosti na potvrdenie strategického partnerstva s Ruskom bude táto téma osobitne dominovať aj rozhovorom s Moskvou. Vojenský výbor NATO prerokuje ďalej s ukrajinskými partnermi pokrok v transformácii tamojších ozbrojených síl.


Slovenskú delegáciu povedie generál Ľubomír Bulík, náčelník Generálneho štábu ozbrojených síl SR.Autor: NATO HQ Brusel , Foto: Ilustračné foto - Dátum: 26.01.2011
Čítanosť: 18824
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share