Preskocit navigáciu

Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin


Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin

     Dňa 3.11.2011 bola v Prápore výcviku Martin vykonaná oficiálna návšteva ministra obrany SR.
     Ministra obrany SR privítal na pôde Práporu výcviku veliteľ práporu podplukovník Ing. Roman PETRÍK. V úvodnom brífingu predstavil zástupca veliteľa práporu major Ing. Róbert Kecsö hlavné úlohy, poslanie a štruktúru Práporu výcviku. Ďalej informoval ministra obrany SR o vykonávanom výcviku pre potreby zložiek OS SR a v stručnosti predstavil aj systém výcviku a prípravy poddôstojníkov a príslušníkov OS SR vysielaných do operácií MKM.

     Návšteva pokračovala ukážkami výcvikovej základne a trenažérov, ktoré sú používané v rámci výcviku (učebne na výcvik do vojenských misií, strelecký trenažér ST-94, trenažér RM 70/85 MODULAR a trenažér STRELA S-2, IGLA) s následnou dynamickou ukážkou výcviku príslušníkmi výcvikovej jednotky vojenských misií v problematike činnosti kombinovanej hliadky pri zistení nástražného výbušného systému. Na záver návštevy minister obrany SR vykonal besedu s príslušníkmi roty základného vojenského výcviku a odpovedal im na otázky týkajúce sa ich ďalšej služby a budúcnosti OS SR.

     Na záver veliteľ práporu výcviku venoval ministrovi obrany SR pamätný list a knihu fotografií o Turci.


Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin1Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin1Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin1Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin1Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin2Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin2Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin2Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin2Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin3Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin3Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin3Návšteva ministra obrany SR v Prápore výcviku Martin3

Autor: rtn. Stanislav Héger , Foto: npor. Ing. Igor Uhrin - Dátum: 04.11.2011
Čítanosť: 13677
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share