Preskocit navigáciu

Tretie víťazstvo Slovákov v misii UNFICYP


Tretie víťazstvo Slovákov v misii UNFICYP

V stredu 23. novembra v skorých ranných hodinách veliteľ jednotiek UNFICYP generálmajor General Chao LIU slávnostne otvoril súťaž Military Skills Competition, ktorá si v rámci misie UNFICYP nesie bohatú históriu už od roku 1980 a v ktorej si pravidelne každých 6 mesiacov majú možnosť porovnať svoje vojenské zručnosti vo fyzicky náročných disciplínach všetci príslušníci misie UNFICYP.

Aj tento krát sa vo výcvikovom priestore veliteľstva UNFICYP stretlo 9 tímov z jednotlivých sektorov a veliteľstva UNFICYP, ktorí išli za hranice svojich síl počas plnenia jednotlivých disciplín s jediným cieľom, odniesť si to, po čo všetci prišli - pocit víťazstva. Každý tím v zložení 7 členov musel obhájiť svoje zručnosti v jednotlivých vojenských disciplínach – vo vytrvalostnom behu a v zdolávaní prekážkovej dráhy so záťažou, v orientácii v teréne pomocou mapy, v jazde terénnym autom v členitom teréne s prekážkami, v streľbe zo zbraní ako aj v reakcii na rozličné incidenty, ktoré museli zdolať. Pri každej disciplíne mali naši slovenskí príslušníci silnú podporu nielen zo strany Slovákov, ale aj Srbov, ktorí ich prišli morálne podporiť a vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru.

Za takto silnej podpory príslušníci Sektoru 4 dvakrát následne po sebe vyhrali túto súťaž a aj tento krát v zložení SLOVCON, SERBCON dosiahli hattric, kde si Slováci opätovne obhájili svoje víťazstvo v prospech Sektoru 4. Týmto tretím víťazstvom následne po sebe sa dostal Sektor 4 do histórie od samotného založenia tejto súťaže, keďže doteraz sa to nepodarilo ani špeciálne pripravovaným príslušníkom Mobile Force Reserve, ktorí sami poznamenali v rámci uznania výkonu našich príslušníkov „musíme v porovnaní s výkonom naších slovenských kolegov pritvrdiť svoj výcvik“. Slováci si na záver tejto prestížnej súťaže misie UNFICYP hrdo odniesli nielen svoju trofej, ktorú im osobne odovzdal veliteľ jednotiek UNFICYP na veliteľstve v Nikózii, ale hlavne uznanie od iných národností, ktoré pôsobia v jednotlivých Sektoroch a na veliteľstve.

Slovensko reprezentovalo družstvo v zložení npor. Rudolf Kantor, npor. Zuzana Vivodíková, rtm. Branislav Jursa, rtm. Milorad Komatina, slob. Branko Maksimović, slob. Daniel Novosedlík, des. Milan Tkáč (zo sektoru 4) a slob. Ján Šepík (z hlavného veliteľstva). Náhradníkmi boli rtn. Radovan Rostecký a des. Lenka Kuchtová.


Tretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYPTretie víťazstvo pre Slovákov v misii UNFICYP

Autor: SLOVCON UNFICYP - npor. Zuzana Miženková , Foto: SLOVCON UNFICYP - Dátum: 25.11.2011
Čítanosť: 13328
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share