Preskocit navigáciu

Deň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detí


Deň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detí

Minister obrany SR Martin Glváč dnes spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálporučíkom Petrom Vojtekom privítal v Palárikove stovky detí, ktoré prišli prežiť Deň detí s Ozbrojenými silami SR. Malí aj veľkí návštevníci si mohli zblízka pozrieť vojenský vrtuľník, obrnený Aligátor, tank, odmínovací systém Božena a množstvo ďalšej vojenskej techniky a atrakcií, ktoré pre nich vojaci pripravili špeciálne k ich sviatku.

„Využime tieto chvíle na to, aby sa najmä deti zoznámili s vojenskou technikou a pýtali sa vojakov na stroje, ktoré sem priviezli. Verím, že si z tohto dňa odnesú množstvo zážitkov,“ povedal šéf rezortu obrany vo svojom uvítacom príhovore. Už počas jeho úvodných slov si mohli návštevníci pozrieť zoskok výsadkárov padákom z vrtuľníka. Vojaci elitného 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny pristáli priamo v športovom areáli.

Ozbrojené sily predviedli v Palárikove svoju najnovšiu ženijnú techniku, ktorou pomáhajú občanom pri povodniach, ale aj v iných krízových situáciách. Veľký záujem u návštevníkov vzbudila najmä výzbroj a výstroj príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia, ktorí v súčasnosti pôsobia v Afganistane.
„Som veľmi rád, že každý rok môžeme pre deti zorganizovať takéto podujatie,“ zdôraznil generálporučík Peter Vojtek. Zároveň pripomenul, že už ide o 15. ročník Dňa detí s Ozbrojenými silami SR. Na jeho organizácii sa podieľali desiatky vojakov.

Okrem statických ukážok si návštevníci mohli pozrieť aj dynamické ukážky pozemných síl tzv. „bojov z blízka“, potláčanie davu, zásah vojenskej polície proti ozbrojenému nepriateľovi a odfotografovať sa s vystavenou technikou a elitnými vojakmi. Najmenšie deti sa tešili aj z nafukovacieho hradu a lezeckej steny.

V stanoch skupín personálneho doplňovania deti počas celého dňa súťažili o zaujímavé ceny. Nechýbal ani kultúrny program detí z regiónu a hudobné vystúpenie Barbory Balúchovej a Tomiho Popoviča.


Deň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detíDeň detí s Ozbrojenými silami SR navštívili stovky detí

Autor: MO SR - KaTOd , Foto: MO SR - Danka Capáková - Dátum: 04.06.2012
Čítanosť: 10322
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share