Preskocit navigáciu

Záchrana ľudského života


Záchrana ľudského života

Dňa 17. júna 2012 profesionálny vojak z prešovského vrtuľníkového krídla, nadporučík Štefan Veliký zachránil život cyklistovi, ktorý nehybne ležal za krajnicou.

V nedeľňajší podvečer nadporučík Veliký viedol svoje motorové vozidlo v smere z obce Malá Domaša na rekreačnú oblasť Domaša - Dobrá, pričom zbadal v strede vozovky ležiaci bicykel a niekoľko metrov pred bicyklom nehybného cyklistu. Okamžite zareagoval, zastavil motorové vozidlo a utekal k zranenému. Osádka motorového vozidla idúca pred ním taktiež zastavila a kontaktovala rýchlu lekársku pomoc, políciu a zabezpečila reguláciu dopravy na spomínanej komunikácii.

„Po prvotnej obhliadke zraneného som u neho nezistil primárne životné funkcie a tak som hneď začal s resuscitáciou“, prezradil nadporučík Veliký. Približne po siedmich minútach oživovania sa mu podarilo obnoviť u zraneného dýchanie a taktiež krvný obeh. Po príchode rýchlej lekárskej pomoci na miesto udalosti poďakovala službukonajúca lekárka nadporučíkovi Velikému za kvalitne odvedenú prácu.

Práve duchaprítomnosť, obetavosť či ochota pomôcť sú povahové črty, ktoré profesionálnemu vojakovi z prešovského vrtuľníkového krídla určite nechýbajú a vďaka nim zachránil to najcennejšie - ľudský život.


Záchrana ľudského životaZáchrana ľudského života

Autor: npor. Ján Dobál, vk Prešov , Foto: npor. Štefan Veliký - Dátum: 19.06.2012
Čítanosť: 10249
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share