Preskocit navigáciu

Izraelskí špecialisti RCHBO v Čereňanoch


Izraelskí špecialisti RCHBO v Čereňanoch

Výcvikové, analytické a zásobovacie centrum RCHBO Čereňany navštívili v utorok 18. júna 2013 špecialisti RCHBO Veliteľstva domobrany štátu Izrael, pod vedením veliteľa jednotiek RCHBO Izraelskej armády plukovníka Ramtina Sebtiho v sprievode majora Maxa Goldenberga.

Úlohou izraelských dôstojníkov bolo preveriť možnosti vykonania potenciálneho výcviku vojakov Izraelskej armády s reálnymi toxickými chemickými látkami (TCHL) v priestoroch Výcvikového a testovacieho centra (VTC) RCHBO OS SR v Zemianskych Kostoľanoch. Pozitívom uskutočnenej prezentácie VTC RCHBO bola prítomnosť práporu RCHBO Rožňava počas vykonávania výcviku, čím sa prezentovali komplexné možnosti výcviku s TCHL priamo v praktickej činnosti.

Izraelskú delegáciu počas predstavovania možností VTC RCHBO a referenčného chemického laboratória sprevádzal za VAaZC RCHBO Čereňany náčelník CMM major Igor Štefko a za PrRCHBO Rožňava veliteľ práporu podplukovník Oliver Toderiška. Obaja velitelia sa zhodli na výhodnosti spolupráce v oblasti výcviku s reálnymi TCHL pre obe zúčastnené strany. Zároveň plukovník Sebti prejavil primárny záujem o spoločný výcvik veliteľských kádrov jednotiek RCHBO (napr. spoločný výcvik tímov SIBCRA, dekontaminačných jednotiek a pod.).

V závere si izraelská delegácia prezrela ubytovacie možností pre cvičiace jednotky, kde predstavitelia Izraelskej armády vyslovili uznanie o úrovni celého VTC RCHBO, ním poskytovaných služieb pre zabezpečenie výcviku, ako aj o úrovni výcviku jednotky z prrchbo PS OS SR. Podľa ich vyjadrení, práve táto ukážka bude mať rozhodujúci vplyv na rozhodovanie o účasti príslušníkov jednotiek RCHBO Izraelskej armády na výcviku vo VTC RCHBO Zemianskej Kostoľany.


Izraelskí špecialisti RCHBO v ČereňanochIzraelskí špecialisti RCHBO v ČereňanochIzraelskí špecialisti RCHBO v ČereňanochIzraelskí špecialisti RCHBO v ČereňanochIzraelskí špecialisti RCHBO v Čereňanoch

Autor: prrchbo , Foto: prrchbo - Dátum: 20.06.2013
Čítanosť: 6656
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share