Preskocit navigáciu

M. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín


M. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín

Minister obrany Martin Glváč sa dnes zúčastnil v Banskej Bystrici na oslavách jubilejného 70. výročia Slovenského národného povstania. „Slovenské národné povstanie je jedným z najväčších míľnikov slovenskej histórie. Vždy si ho budeme vážiť a uctievať. Je dôkazom vôle slovenského národa vziať svoj osud do vlastných rúk. Je preto nevyhnutné si ho stále pripomínať, aby jeho význam zostal v mysliach aj pre mladšie generácie,“ povedal minister obrany Martin Glváč. Ako dodal boj proti fašizmu spojil celý svet. „A je mojou morálnou povinnosťou dnes tu stáť a vzdať úctu tým, ktorí proti fašizmu bojovali a bojovali za našu slobodu,“ povedal minister obrany Glváč.

Oslavy 70. výročia začiatku Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici odštartovalo preletom stíhačiek Mig-29. Pamiatku jednej z najvýznamnejších udalostí našich národných dejín si pri centrálnom pamätníku v Múzeu SNP uctil aj náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálporučík Milan Maxim.

Minister obrany Martin Glváč spoločne s ruským ministrom obrany Sergejom Sojgu pri príležitosti 70. výročia Slovenského národného povstania slávnostne otvorili v Múzeu SNP dokumentárnu výstavu s názvom Víťazstvo. „Je dôležité pripomenúť, že návšteva ruského ministra obrany súvisí s oslavami 70. výročia SNP. Tlmočil som naše znepokojenie so situáciou na Ukrajine. Znova zopakujem, že k diplomatickému riešeniu je potrebná komunikácia. Mrzí ma, že som pri ruskom ministrovi zostal sám, pretože to bola možnosť pre hlavného veliteľa ozbrojených síl, aby sa porozprával a získal penzum informácií a naliehal ako demokrat na to, aby bola skôr vedená naša politika diplomatickou cestou,“ uviedol minister obrany Martin Glváč.

Popoludní pokračovali oslavy 70. výročia Slovenského národného povstania kultúrnym programom. Ozbrojené sily SR pripravili pre účastníkov osláv statické ukážky vojenskej techniky.


. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín. Glváč: SNP je jednou z najvýznamnejších udalostí našich dejín

Autor: MO SR - KOd , Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 01.09.2014
Čítanosť: 2851
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share