Preskocit navigáciu

Spomienka na 17. november


Spomienka na 17. november

Pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu sa pri pamätníku Brány slobody pod hradom Devín a pri Pamätníku umučených a popravených politických väzňov na ružinovskom cintoríne v Bratislave uskutočnilo spomienkové stretnutie.

Hold a úctu prišiel na tieto pietne miesta vzdať minister obrany SR Martin Glváč, štátny tajomník ministerstva obrany SR Miloš Koterec, náčelník Generálneho štábu OS SR generálporučík Milan Maxim, predstavitelia Vojenskej kancelárie prezidenta Slovenskej republiky, zástupcovia diplomatického zboru, Bratislavského samosprávneho kraja a miestnej samosprávy, ako aj ostatná široká verejnosť.

Tento dôležitý deň a významný medzník moderných dejín našej vlasti si uctili i príslušníci Veliteľstva posádky Bratislava. Profesionáli z Čestnej stráže OS SR, pod velením zastupujúceho veliteľa 1. roty Čestnej stráže OS SR nadporučíka Miroslava Smolku, položili vence k pamätníkom a zabezpečili dôstojnú spomienku na usmrtených a uväznených pri pokuse o útek za slobodou cez štátne hranice v  období komunistického režimu.

Spomienku tým, ktorým úsilie o slobodu a demokraciu prinieslo väzenie, v nejednom prípade i smrť, venovali i príslušníci Vojenskej hudby OS SR Bratislava, v ktorých podaní odzneli melódie slovenskej hymny a hymnickej piesne pod dirigentskou taktovkou nadporučíka Petra Hudeca.

Prítomným sa v závere spomienkového stretnutia na ružinovskom cintoríne prihovoril modlitbou vojenský ordinár Mons. František Rábek. Pietne spomienky zorganizovali Konfederácia politických väzňov Slovenska a Zväz protikomunistického odboja pri príležitosti 25. výročia nežnej revolúcie.


Spomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. novemberSpomienka na 17. november

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ , Foto: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ, Peter SANDTNER - Dátum: 19.11.2014
Čítanosť: 5374
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share