Preskocit navigáciu

Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia


Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia

O najlepšom poddôstojníkovi pre tento rok je rozhodnuté. Komisia pod vedením hlavného poddôstojníka OS SR štábneho nadrotmajstra Vladimíra Beluša na svojom zasadaní 27. novembra v priestoroch poddôstojníckeho klubu martinského práporu výcviku po náročnom výbere zo šiestich kandidátov, rozhodla o udelení ocenenia „Najlepší poddôstojník OS SR vo výcvikovom roku 2014“. Stal sa ním rotný zo žilinského piateho pluku špeciálneho určenia Jozefa Gabčíka (jeho meno a ďalšie podrobnosti z pochopiteľných dôvodov ochrany osobných údajov príslušníkov špeciálnych síl neuvádzame).

„Ocenenie Najlepší poddôstojník výcvikového roka, na základe presne stanovených kritérií, nie je len formou zhodnotenia individuálneho prístupu jednotlivca za prínos k budovaniu profesionálnych síl, ale svojou povahou, aj pevnou súčasťou programov profesionálneho rozvoja mužstva a poddôstojníkov. Som rád, že ocenenie si získava čoraz väčšiu prestíž v poddôstojníckom zbore i medzi veliteľmi. Veď v Martine sa zišli aj zástupcovia Čestnej stráže prezidenta SR a Vojenskej polície. Ocenenie si teda získalo meno v rámci celého rezortu obrany,“ konštatoval hlavný poddôstojník OS SR.
Podľa jeho slov je konkurencia pri výbere najlepšieho poddôstojníka z roka na rok väčšia a celkovo rastie profesionálna pripravenosť poddôstojníkov. Rotný zo žilinského pluku, ktorý má niekoľkonásobné skúsenosti z pôsobenia v operáciách medzinárodného krízového manažmentu v Iraku a Afganistane vyhral s tesným rozdielom pred svojimi kolegami z iných druhov síl. Medzi nimi bol napríklad padákový inštruktor rotný Karol Adamčík z prešovského vrtuľníkového krídla, ktorý má na svojom konte už vyše 12 tisíc zoskokov a dva tituly majstra sveta v presnosti pristátia, skúsený inštruktor z martinského práporu výcviku rotmajster Peter Švantner, vojenský policajt rotmajster Jozef Kmeť, ktorý absolvoval medzinárodné cvičenia mnohonárodného práporu vojenskej polície NATO a pôsobil v misii OSN UNMEE v africkej Eritrei, UNFICYP na Cypre i v operácii ISAF v Afganistane. Nechýbali ani zástupcovia čestných stráží. Čatár Miroslav Papranec z útvaru Čestnej stráže OS SR či čatár Ľudovít Vereš z Čestnej stráže prezidenta SR, ktorý okrem iného reprezentuje Slovensko v rugby.

„Ocenenie je pre mňa určitou satisfakciou za odvedenú prácu v našom útvare v prospech ozbrojených síl i motiváciou do budúcnosti,“ hovorí ocenený poddôstojník, ktorý nedávno úspešne absolvoval štúdium na jednej z fakúlt žilinskej univerzity.


Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určeniaNajlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určeniaNajlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určeniaNajlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určeniaNajlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia2Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia2Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia2Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia2Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia3Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia3Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia3Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia3Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia4Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia4Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia4Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia4Najlepší poddôstojník je zo žilinského pluku špeciálneho určenia5

Autor: MO SR Jozef ŽIAK , Foto: MO SR Jozef ŽIAK - Dátum: 28.11.2014
Čítanosť: 3955
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share