Preskocit navigáciu

Bilancovanie roka na Velitežstve posádky Bratislava


Bilancovanie roka na Velitežstve posádky Bratislava

           V súlade s Plánom prípravy Velitežstva posádky Bratislava (VePBA) vo výcvikovom roku 2015 sa v utorok 24. februára, v priestoroch bratislavských kasární Vajnory v prítomnosti hlavných funkcionárov, uskutočnilo velitežské zhromaždenie veliteža Velitežstva posádky Bratislava. Pozvanie na zhromaždenie prijal aj 2. zástupca náčelníka GŠ OS SR generálmajor Pavel Macko.

Dopoludňajšia čas velitežského zhromaždenia bola venovaná vystúpeniu náčelníka skupiny ŠPA kapitána Jiřího Vrchoveckého na tému Objasnenie vojenského diplomatického protokolu a podplukovníka Petra Tótha z Inštitútu bezpečnostných a obranných štúdií na tému Aktuálne bezpečnostné prostredie vo vzahu k územiu SR. 

Okrem bilancovania uplynulého roka zástupca veliteža VePBA podplukovník Roman GRNÁČ prítomným predstavil úlohy a priority, ktoré stoja pred posádkou v tomto roku. Vo svojom prejave vyjadril uznanie a pozitívny prínos príslušníkov podriadených jednotiek.

„S elánom a cou, s ktorými ste pristupovali k plneniu rôznorodých ciežov a priorít, sa nám podarilo v uplynulom roku plni úlohy s vynikajúcimi výsledkami“, zdôraznil nakoniec. Prítomným poprial rovnako úspešné splnenie úloh vo výcvikovom roku 2015.

Záver zhromaždenia patril vybraným príslušníkom VePBA, ktorí si prevzali ocenenia za príkladné plnenie úloh vo výcvikovom roku 2014. 


Bilancovanie roka na Velitežstve posádky BratislavaBilancovanie roka na Velitežstve posádky BratislavaBilancovanie roka na Velitežstve posádky BratislavaBilancovanie roka na Velitežstve posádky BratislavaBilancovanie roka na Velitežstve posádky BratislavaBilancovanie roka na Velitežstve posádky Bratislava

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ , Foto: kpt. Ing. Jiří VRCHOVECKÝ - Dátum: 25.02.2015
Čítanos: 4097
Verzia pre tlač

Skoči na menu
Share