MDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SR


MDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SR

     Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien Úrad logistického zabezpečenia OS SR pripravil dňa 5. marca 2015 stretnutie zástupcu veliteľa podplukovníka Tibora Meliša  s príslušníčkami a zamestnankyňami Úradu logistického zabezpečenia OS SR.

     Zástupca veliteľa podplukovník Tibor Meliš odovzdal kytice prítomným dámam a zaželal k sviatku šťastie, lásku a mnoho pracovných úspechov v práci.

     Myšlienka oslavovať Medzinárodný deň žien vzišla na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910, ktorá sa konala v Kodani. Ako dátum tohto sviatku určili 8. marec na počesť veľkého štrajku 40.000 newyorských krajčírok z textilných tovární. Tieto bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

     V roku 1975 bol MDŽ oficiálne uznaný OSN. Prvý sviatok MDŽ sa v ČSR konal v roku 1921 a o rok neskôr už nadobudol masový charakter. Počas druhej svetovej vojny bol MDŽ zrušený, posledný sa konal v roku 1938. Po roku 1945 bol MDŽ znovu obnovený.


MDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SRMDŽ na Úrade logistického zabezpečenia OS SR

Autor: mjr.Ing. Németh , Foto: mjr.Ing. Németh - Dátum: 05.03.2015
Čítanosť: 4680
Verzia pre tlač

Skočiť na menu