Preskocit navigáciu

Príslušníci Čestnej stráže OS SR na prestížnom podujatí Spring Garrison Parade


Príslušníci Čestnej stráže OS SR na prestížnom podujatí Spring Garrison Parade

V dňoch 28.– 31. mája zavítalo niekoľko tisíc ľudí  do maďarskej metropoly, kam si prišli pozrieť slávnostnú vojenskú prehliadku, ktorá sa konala pri príležitosti Dňa ozbrojených síl Maďarska 

Na  slávnostnom defilé na Námestí hrdinov, Košutovom námestí a Námestí sv. Juraja sa predviedli i príslušníci Čestnej stráže OS SR so svojim showprogramom. Pod velením kapitána Miroslava Smolku ukázali svoje umenie pri cvikoch so zbraňami, ráznym pochodom a precíznou presnosťou vzájomnej  zladenosti.

Slávnostného nástupu a vystúpenia so showprogramom na tomto podujatí sa predstavili tiež delegácie Čestných stráží z posádok Berlín, Budapešť, Ľubľana, Praha, Varšava a Viedeň. 

Účasť na oslavách bola pre Ozbrojené sily SR reprezentáciou na prestížnom medzinárodnom podujatí, na ktorom sa zúčastňujú jednotky čestných stráží zo stredoeurópskeho regiónu.


Príslušníci Čestnej stráže OS SR na prestížnom podujatí Spring Garrison Parade Príslušníci Čestnej stráže OS SR na prestížnom podujatí Spring Garrison Parade

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ , Foto: Marjai János - Dátum: 02.06.2015
Čítanosť: 3730
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share