Preskocit navigáciu

Zalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a Metodovi


Zalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a Metodovi  

V  neveľkej obci Zalavár, ležiacej neďaleko maďarského jazera Balaton,  sa v sobotu 20. júna konalo Cyrilo - metodské stretnutie Ordinariátov OS a OZ SR a Maďarska.

Vojenskú púť viedol biskup Mons. František Rábek,  ordinár Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR.

Po hymnách Slovenska, Maďarska a Európskej únie, ktoré odzneli v podaní hudobníkov Maďarských protivzdušných síl na úvod duchovného podujatia, sa v nádhernom prostredí, ktoré je neodmysliteľne spojené s našimi dejinami, prezentovala  aj štvorica príslušníkov Čestnej stráže OS SR v historických uniformách, ktorí si uctili pamiatku svätých solúnskych bratov  položením vencov  k Pamätníku sv. Cyrila a Metoda.

Dôstojnosť pamätného stretnutia umocnili popri množstve pútnikov i osobnosti kultúrneho a politického života oboch susedských  národov.


Zalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a MetodoviZalavár – pocta slovanským vierozvestom sv. Cyrilovi a Metodovi

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ , Foto: Ordinariát OS a OZ SR - Dátum: 06.07.2015
Čítanosť: 3960
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share