Preskocit navigáciu

19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče


19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče

Prvá júlová nedeľa je spätá s najstarším a najznámejším pútnickým miestom na Slovensku - Mariánskou horou v Levoči. Každoročne sa tu koná púť Ordinariátu Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR, na ktorej tradične participujú jednotky Veliteľstva posádky Bratislava.

Tohtoročná levočská púť sa niesla v znamení 20. výročia návštevy svätého Jána Pavla II. a modlitieb za rodinu. Státisíce pocestných, medzi ktorými nechýbali pútnici v uniformách zo všetkých zložiek slovenských ozbrojených síl a ozbrojených zborov pod gesciou diecézneho biskupa - vojenského ordinára OS a OZ SR Mons. Františka Rábeka, tak boli súčasťou najväčšej púte na Slovensku.

Pre mnohých veriacich, ktorí sa v tento víkend rozhodli vykročiť na cestu za sebapoznaním a prijatím samého seba si ju už hádam ani nevedia predstaviť bez prítomnosti našej zástavy v rukách príslušníkov Čestnej stráže OS SR.


19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče19. Národná púť Ordinariátu OS a OZ SR do Levoče

Autor: npor. Ing. Mgr. Lenka ZVALOVÁ , Foto: z. Jozef SCHEINER - VePBA - Dátum: 07.07.2015
Čítanosť: 5405
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share