Preskocit navigáciu

Deň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetí


Deň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetí 13. novembra príslušníci Veliteľstva posádky Bratislava v areáli vodného diela pri Čunove a na cintoríne vo Vrakuni položením vencov si spomenuli na padlých vojakov ako aj na všetky obete vojen.

Pietna spomienka na obete vojen v Čunove pri pamätníku postavenom na pamiatku členov posádky britského bombardéra Wellington MF 458 ´A´ sa konala za prítomnosti ambasádora Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. K pamätníku sa prišli pokloniť aj oficiálni predstavitelia a delegácie z Českej a Poľskej republiky, Spojených štátov amerických ako aj príbuzní a nemálo pamätníkov týchto časov.

Na cintoríne vo Vrakuni prišli dať hold padlým vojakom a vojnovým obetiam pridelenec obrany Nemeckej spolkovej republiky, predstavitelia ozbrojených síl na čele s 1. zástupcom náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl SR generálporučíkom Pavlom Mackom, zástupcovia ministerstva vnútra a tiež aj príbuzní a mnohí ďalší spomínajúci.

 


Deň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetíDeň národného smútku, padlých vojakov a vojnových obetí

Autor: rtm. Mgr. Štefan GAZDAGH , Foto: rtm. Mgr. Štefan GAZDAGH, kpt. Ing. Jiří VRCHOVECKÝ - Dátum: 13.11.2016
Čítanosť: 1528
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share