Preskocit navigáciu

Individuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni III


Individuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej  základni III      Dňa 09. februára 2017 absolvovali v priestoroch Renesančného kaštieľa Zemianske Kostoľany príslušníci Zásobovacej základne III. (ZZ III.) individuálnu prípravu veliteľov a príslušníkov štábov, dôstojníkov, poddôstojníkov a mužstva.

Obsah prípravy bol zameraný na oblasti:

- koordinácia činnosti a spolupráce medzi veliteľom  a predstaviteľmi civilných subjektov (CIMIC),

- plánované a cieľavedomé psychologické pôsobenie na cieľové skupiny (PSYOPS), sebazáchranu (Personnel Recovery),

- proti povstalecké operácie COIN (Counter Insurgency).

     Na zvýšenie atraktívnosti zamestnania boli prizvaní príslušníci železničnej polície s Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, ktorí formou prednáškovej profylaktickej činnosti objasnili praktické skúsenosti v oblasti železničných nehôd a priestupkov na úseku dopravy. V závere príslušníci železničnej polície priblížili aktuálnu  problematiku dohľadu v železničnej preprave (tzv. občianske hliadky), ktorá v súčasnosti rezonuje v médiách. Tieto témy boli zaradené do prípravy na podnet „Komisie pre prevenciu kriminality a inej protispoločenskej činnosti“, nakoľko príslušníci základne sú účastníkmi železničnej prepravy.

     Súčasťou individuálnej prípravy bola aj prehliadka Renesančného kaštieľa Zemianske Kostoľany s cieľom rozvoja tradícii a histórie vzťahujúcich sa k miestu dislokácie základne, pričom pútavý výklad sprievodkyne zaujal všetkých zúčastnených.


Individuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni IIIIndividuálna príprava veliteľov a príslušníkov štábov v Zásobovacej základni III

Autor: mjr. Šantora , Foto: mjr. Šantora - Dátum: 09.02.2017
Čítanosť: 677
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share